SİZİN VE SEVDİKLERİNİZİN

Sağlığını ÖNEMSİYORUZ...

Explore

Progen Group, sağlık sektöründeki yeni ürün ve hizmetleri Türkiye pazarına sunmak, Türkiye ve Ortadoğu’ da öncü bir firma olmak amacıyla kurulmuş, araştırma merkezli ve yenilikçi yaklaşımıyla müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesi bakımından değer yaratma arzusu içinde olan girişimci bir şirkettir.

Progen Group Sağlık Teknolojilerini Türkiye'nin ilk sağlık teknoparkı DEPARK Teknopark da (Dokuz Eylül Üniversitesi) geliştirmektedir. Türk Halkı yararına sunduğu projeler etik ve bilim kurullarından onay almış ve bunun sonucunda Prohealth Genetik Testler markasını oluşturmuştur. Progen Group, Prohealth Genetik Test markası ile; biyolojik parametrelerle tanı almış obezite, diyabet, hipertansiyon, Alzheimer vb hastalıkların genetik varyasyonlarını inceleyerek beslenme ve yaşam tarzı önerileri sunarak, patentini aldığı "Koruyucu Hekimlik"' in yaygınlaşması ve temel politika edinilmesi hususunda çalışmalar yapmaktadır.

2013 yılında Amerika merkezli, NGS (Yeni Nesil Dizi Analizi) teknolojilerinde dünyanın en gelişmiş araştırma kuruluşlarından biri olan Illumina ile yaptığı görüşmeler neticesinde bir ilki gerçekleştirerek girişimsel olmayan doğum öncesi testlerin, NIPT ( Non-Invasive Prenatal Test), Türkiye’ de yapılmasına imkan sağlayan TEKNOLOJİ TRANSFERİ (CFFDNA) sözleşmesini imzalamıştır. Tüm genom analizi akrediteli çalışmaları İzmir İ.B.G de yapılmış tamamlanmış onaylanmıştır.(yaklaşık 1500 klinik örnek).Dünyanın ilk Teknoloji Transferi partneri olmuş ve sonraki 7 teknoloji transferine de öncülük etmiştir. Ülkemizde o güne dek yurtdışına kan örneği gönderilerek yapılan bu testler, Firmamızın atılımı ile İLK, TEK ve LOKAL olarak Türkiye’ de uygulanmaya başlanmıştır.

PROGEN olarak ikinci atılımımız ise; 2017 yılında dünyanın önde gelen genetik firmaları ile karşılıklı partnerlik ve çözüm ortaklığı kurmak olmuştur. Çözüm ortaklarımız Dünyanın en modern ve en üst uluslararası standartları yakalayan otomasyon sistemine sahip laboratuvarlarıdır. Sahip olduğu sertifikaları ve kalite güvenlik sistemleri ile yüksek standartlarda analizler yapmaktadır. Ayda yaklaşık 200.000 gen analizi yaparak sağlıklı yaşam, insan ve hayvan genetik tanı testleri sektöründe lider laboratuvarlardır.

PROGEN, Türkiye ve coğrafyasında hastalık risklerinin “erken tanısı”, “tespiti” ve “önlenmesi” için programlar oluşturmakta ve hem bireysel hem de kolektif bilinç oluşturulmasına katkı sağlanmayı amaçlanmıştır.

PROGEN yaşam kalitesini arttıracak, insanlığa faydalı olacak ve ülke ekonomisine katma değer sağlayacak ürün ve hizmetleri sunmak için en yeni bilimsel gelişmeleri yakından takip ederken gelişmiş teknolojileri bünyesine katarak faaliyetlerine devam etmektedir.